TASAM BGC

Hakkımızda

TASAM BGC, ulusal ve uluslararası aktörlere stratejik danışmanlık, ekonomik istihbarat, ağ (network) ve iş geliştirme, beyin bankası, teknoloji yönetimi, makro ve sektrörel gelecek / fütürist planlama, inovatif pazarlama yönetimi, güvenliksavunma ve uzay sanayii gibi spesifik hizmetler sunmak amacıyla küresel deneyime sahip bir düşünce kuruluşu alt yapısı üzerine kurulan “ilk jenerasyon” bir kurumdur.

SEKTÖRLER

TASAM BGC tüm endüstrilerde geniş deneyime sahiptir. Sizinle en alakalı sektörleri keşfedin.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Müşterilerimizin performanslarında önemli ve kalıcı iyileştirmeler yapmalarına ve en önemli amaçlarını gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz.

ULUSLARARASI MÜŞAVİRLİK

Profesyonel uluslararası yatırım ve tedarik hizmetleri sağlıyoruz.

YENİ GÜÇ VE MÜLKİYET ‘BİLGİ’DİR

TASAM BGC

2001’den itibaren uluslararası bir “Türkiye Markası” hâline gelen TASAM* çatısı altındaki TASAM BGC; bu güçlü ağın her türlü ilişki, bilgi, birikim, deneyim, yetkinlik ve ayrıcalıklarından yararlanarak etik kurallar çerçevesinde her kademede özel sektör ve devlet kurumlarına danışmanlık ve stratejik yönetişim hizmetleri sunmaktadır.

TASAM çalışmalarına; ana yönetim, enstitüler, program ve projelerin bilim, akil kişiler ve diğer çalışma kurullarında yüzlerce saygın duayen isim, uzman ve akademisyen ciddi katkı ve destek sağlamaktadır. Çeşitli ölçeklerde oluşturulan insan ve bilgi envanterlerine ilaveten TASAM ile TASAMWORLD Akademi ve İnovasyon Grubu kapsamındaki sektörel enstitüler, platformlar, ağlar ve araştırma birimlerinin küresel deneyiminden her ölçekte yararlanılmaktadır.

* Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi

VİZYON-MİSYON

TASAM BGC, ulusal ve uluslararası aktörlere stratejik danışmanlık, ekonomik istihbarat, ağ (network) ve iş geliştirme, beyin bankası, teknoloji yönetimi ve üst düzey (VIP) hizmetler sunmak amacıyla küresel deneyime sahip bir düşünce kuruluşu alt yapısı üzerine kurulan “ilk jenerasyon” bir kurumdur.

 

Kurum misyonu; hayatın, devletin ve ekonominin değişen doğasına uyum sağlarken zamanın ruhuna uygun liderlik/yönetişim geliştirmeye kurumsal destek sağlamanın yanı sıra Endüstri 4,0 ve Yapay Zekâ ile Toplum 5,0 kurumsal konseptlerine uygun çok boyutlu kurumsal yapılanmaya, iş ve ağ (network) geliştirmeye dayalı inovatif metot ve elit hizmetler sunarak uluslararası bayrak taşıyıcısı olmaktır. Oluşan fon ve gelirler TASAM’ın kamu yararına yürütülen program ve projelerine aktarılmaktadır.

Dünyadaki temel trendlere bakıldığında “toprak ve makineyi” takiben “bilgi ve bilgiye dayalı ürünler” temelli yeni ekonomi çağında küresel rekabet “mikro-milliyetçilik”, “entegrasyon” ve “öngörülemezlik” üzerinden gelişmekte, hayatın ve devletin yeni doğasını belirleyen meydan okumaların; “kaynak ve paylaşım krizi”, “üretim-tüketim-büyüme” formülünün sürdürülemezliği, Çin kaldıracı ile “orta sınıfın tasfiyesi”, “enerji, su ve gıda güvensizliği”, hayatın her alanında “4. boyuta geçiş”, “işgücünde insan kaynağının tasfiyesi”, değişen devlet doğası ve beklenti yönetimi temelinde “sert güçten yumuşak güce geçiş” olduğu temel referanslar olarak şekillenmektedir.

Süleyman ŞENSOY, TASAM Başkanı

Sorularınız İçin Bize Yazın

6 + 9 =

Whatsapp +90 (536) 417 2777

E-posta corporate@bgc.tasam.org

T +90 (212) 635 6151 | F +90 (212) 532 5882

A Eski Ali Paşa Cd, No:20, Fatih, İstanbul

bgc.tasam.org