Ayrıcalık

ClusTurKey Tedarik ve Pazarlama Kümeleri

ClusTurKey’in, “B2B” (İşletmeden İşletmeye) ticaret modeli ile arasındaki farklılık ve ayrıcalıklar:

 

– “B2B” modelinde alıcı ve satıcı kurumlar aynı sitede buluşurken; ClusTurKey’de alıcı ve satıcı kurumların bir araya gelmesi gerekmez, “pazarlama ve ihracat” faaliyetleri de ClusTurKey’in kontrolünde veya bizzat ClusTurKey tarafından yapılır.

– “B2B” modelinde satılacak ürün ve hizmetler çevrim-içi sergilenip kurum bilgilerine yer verilirken; ClusTurKey’de kurum bilgilerine yer verilmez (kurumlar ancak reklam alanlarında tanıtım yapabilirler). ClusTurKey tüm bilgileri kendi ekibine güncelletir, satın alma ve ürün pazarlamada “tedarik ve danışma ofisi” gibi çalışır.

– “B2B” modelinde kurumların ticari istihbaratı bulunmazken; ClusTurKey’de sadece “etik kurallar ve kurumsal yaklaşım” ile iş yapan kurumların ürünleri sergilenir.

– “B2B” modelinde birçok üründe teknik bilgi, spektrum, üretici üretim bilgileri (üretim kapasitesi, mevcut stok, teslimat şartları gibi) ve diğer detaylar bulunmazken; ClusTurKey’de üye kurumlar ilgili tüm bilgilere ulaşabilir ve ClusTurKey tüm kategorilerde “üreticilerle özel anlaşmalar” yapar.

– “B2B” modelinde kuruma veya ürüne özel pazarlama faaliyetleri bulunmazken; ClusTurKey kurumların “satın alma ve pazarlama departmanı” gibi çalışır.

– “B2B” modelinde kuruma veya sektöre özel bir çalışma yapılmazken; ClusTurKey’de iş geliştirme yönünde “stratejik kümelenme” faaliyetlerinin yapılması ana hedeftir.

TASAM BGC TÜM ENDÜSTRİLERDE GENİŞ DENEYİME SAHİPTİR

SİZİNLE EN ALAKALI SEKTÖRLERİ KEŞFEDİN.

TASAM BGC TÜM ENDÜSTRİLERDE GENİŞ DENEYİME SAHİPTİR

SİZİNLE EN ALAKALI SEKTÖRLERİ KEŞFEDİN.

Sorularınız İçin Bize Yazın

6 + 5 =

Whatsapp +90 (536) 417 2777

E-posta corporate@bgc.tasam.org

T +90 (212) 635 6151 | F +90 (212) 532 5882

A Eski Ali Paşa Cd, No:20, Fatih, İstanbul

bgc.tasam.org